×
اشتراک در خبرنامه با خانه پوری فورم ذیل، جدیدترین خبرها را دریافت نمایید
 
 
آغاز تورنمنت قهرمانی 1395 لیگ برتر افغانستان روشن به تاریخ 4 سنبله

سه شنبه 2 سنبله 1395 ، کابل –لیگ برتر افغانستان روشن تورنمنت قهرمانی – 1395 خویش را در فدراسیون فوتبال افغانستان ساعت 03:00 بعد از ظهر روز پنج شنبه 4 سنبله 1395 آغاز خواهد نمود.

محفل افتتاحیه حاوی برنامه های جذاب و متنوع همچون اجرای زنده آهنگ لیگ برتر افغانستان روشن توسط سه تن از ستاره های افغان و مزین نمودن استدیوم با سه رنگ بیرق جمهوری اسلامی افغانستان توسط اشتراک کننده گان و بسیاری برنامه های مهیج دیگر خواهد بود.

بعد از محفل افتتاحیه، بازی اول این تورنمنت بین دو تیم (د سپین غر بازان ) قهرمان سال گذشته و نماینده شرق( در مقابل سیمرغ البرز )نماینده زون شمال صورت خواهد گرفت. قابل ذکر است که لیگ برتر افغانستان روشن دو گروپ A و B را طی یک قرعه کشی شفاف و به صورت پخش زنده به تاریخ 16 اسد 1395 ، مشخص نمود.

محفل افتتاحیه و تمام بازیها به صورت زنده از طریق تلویزیون های طلوع، لمر، رادیو آرمان، رادیو آراکوزیا و شبکه های اجتماعی لیگ برتر افغانستان روشن به صورت زنده نشر خواهد شد.

قابل ذکر است که در سال گذشته 57 فیصد جمعیت کشور بالغ بر 18.6 میلیون شهروند افغانستان در داخل و خارج از  کشور بازی فاینل لیگ برتر افغانستان روشن بین د سپین غر بازان و شاهین آسمایی را تماشا نمودند. سروی 2015

محترم کرام الدین کرام رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان می گوید: "در چهار فصل گذشته ما شاهد حضور بازیکنان جدید از لیگ برتر فوتبال افغانستان روشن در تیم های ملی رده های سنی و تیم ملی بزرگسالان کشور بودیم. ما توانستیم بازیکنان داخلی که عضویت تیم ملی را دارند، از میان بازیکنان این لیگ انتخاب کنیم و این لیگ کار انتخاب بازیکنان را برای تیم 21 و 23 سال نیز توانستیم بازیکنان نخبه را که در تیم ، های ملی مهیا ساخته است. ما در تیم های ملی رده های سنی 19 های لیگ برتر فوتبال افغانستان روشن حضور دارند را گزینش نماییم که شاهد حضور خوب این بازیکنان در این تیم های ملی نیز بودیم."

محترم کریم خواجه رئیس اجراییوی شرکت روشن می گوید: "ما در شرکت روشن مصمم به حمایت از ورزش هستیم. ورزش در حقیقت یک کار گروپی برای رسیدن به یک هدف مشخص است. با همین رویکرد، لیگ برتر افغانستان روشن فرصتی برای تمام جوانان افغان فراهم ساخته است تا با یکدیگر برای رشد استعدادهای درخشان تلاش نمایند. حمایت ما از لیگ برتر افغانستان روشن باعث شده است که جوانان افغان بتوانند در میادن ورزشی جهان از کشور خود بدرستی نمایندگی نموده و برای مردم خویش افتخار بیافرینند."

محترم شفیق گوهری کمیشنر لیگ برتر افغانستان روشن می گوید: "علیرغم چالشهای فراوان در کشور، لیگ برترافغانستان روشن توانسته چهار فصل گذشته را با همکاری نزدیک شرکای خویش با موفقیت به پایان برساند. ما متعهد به تداوم لیگ برتر افغانستان روشن که اولین لیگ حرفوی فوتبال در کشور می باشد، هستیم. در حال حاضر لیگ برتر افغانستان روشن منحیث سمبول خوش بینی و وحدت ملی شناخته می شود و هر افغان منتظر شروع تورنمنت در ماه سنبله هر سال می باشد."

 

دربارۀ شرکت مخابراتی روشن

از زمان ایجاد، شرکت روشن به طور انحصاری "حامی عنوان" لیگ برتر افغانستان روشن بوده است.

روشن )شرکت انکشاف مخابراتی افغانستان(، شرکت مخابراتیِ پیشتاز در افغانستان است که بیش از 6.5 میلیون مشترک فعال دارد. این شرکت، شبکه ای است که بیش از 287 ولسوالی و شهر را در 34 ولایت کشور تحت پوشش قرار داده است. روشن، یک داستان واقعی از موفقیت افغانستان است که به عنوان یک عامل در رشد اقتصادی و انکشاف بلند مدت کشور کمک کرده است. از آغاز فعالیتهایِ این شرکت در سال 1382 ، روشن بیش از 600 میلیون دالر در افغانستان سرمایه گذاری کرده و بزرگترین شرکت سرمایه گذار و مالیه دهنده در کشور به شمار می رود که به تنهایی حدود 5 درصد از درآمد داخلی دولت افغانستان را تأمین می کند. بیشتر از 900 نفر به طور مستقیم با شبکۀ مخابراتی روشن فعالیت دارند که 19 درصد آنان را زنان تشکیل می دهد؛ همچنین، این شرکت زمینه اشتغال بیش از 35000 نفر را به طور غیر مستقیم فراهم نموده است.

بخشی از ، (AKFED) روشن به بازسازی و انکشاف افغانستان عمیقا متعهد است. صندوق آغاخان برای انکشاف اقتصادی بزرگترین سهامدار روشن است که ابتکارات خصوصی و ایجاد شرکتهای باثبات و ، (AKDN) شبکهٔ انکشافی آغاخان پُرمنفعت را در دنیای رو به رشد، ارتقاء می بخشد. بخشی از مالکیت این شرکت در اختیار شرکت بین المللی مخابراتی و تیلیا سونرا است. روشن تخصص بین المللی را به کشور آورده است و متعهد به بالاترین معیارهای کیفیت (MTI) موناکو شبکه و پوشش برای مردم افغانستان می باشد

 

درباره پامیر گروپ

گروپ کمپنی های پامیر "شریک رسمی" لیگ برتر افغانستان روشن از اسد 1395 برای سه آینده می باشد.

شرکت صنعتی زلال موفق که زیر مجموعه پامیر گروپ می باشد، با سرمایه دو میلیون دالر در سال 1381 در شهرک صنعتی هرات فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت بنابر تقاضای بازار که نشاندهنده رشد می باشد مصمم به تولید محصولات متنوعی همچون انرژی پارتی، آب معدنی زلال ، نوشابه زمزم، نوشابه زمرد، آب میوه مانی ، آب میوه جوسی و سایر طعم های انرژی، تولید و منتاژ بیش از 40 نوع موتور سیکلت )پامیر( توانست در سال 1390 به منظور بالا بردن ،ISO 14001 ،ISO 9001، HACCP کیفیت عالی و استندرد با معیارهای بین المللی هفت سرتفکت بین المللی را کسب نموده به افتخارات میهن عزیزمان اضافه نماید. HALAL و OHS AS18001 ، G.MP ،ISO22000

 

درباره لیگ برتر افغانستان روشن

لیگ برتر افغانستان روشن اولین لیگ حرفوی فوتبال در کشور می باشد که در 9 جولای 2012 توسط فدراسیون فوتبال افغانستان )اولین فدراسیون فوتبال آسیا که عضویت فیفا را در سال 1948 بدست آورد(، موبی گروپ )بزرگترین شبکه رسانه ی در افغانستان( و همچنان شرکت مخابراتی روشن )شرکت پیشتاز در عرصه مخابراتی در کشور( براه انداخته شده است. بازیکنان تیم ملی افغانستان مردان جوانی هستند که از طریق یک برنامه تلویزیونی به نام میدان سبز از سرتاسر افغانستان انتخاب شده اند. لیگ برتر در طول ماه های سپتمبر و اکتوبر با 18 بازی بین ۸ تیم در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان برگزار خواهد شد که این تیم ها برای شرکت در بازی نهایی و نیمه نهایی مسابقه می دهند. تمام مسابقات توسط تلویزیون طلوع )پربیننده ترین شبکه تلویزیونی در افغانستان( و لمر )شبکه نمبر ۱ پشتو زبان در افغانستان( و همچنان از طریق آرمان اف ام و اراکوزیا اف ام، دو شبکه پیشتاز رادیویی در افغانستان، پخش خواهد شد . این مسابقات از طریق کِبَل نیز در سرتاسر جهان نشر خواهد شد.

 

(AFF): دربارهٔ فدراسیون فوتبال افغانستان

لیگ برتر افغانستان روشن تحت مالکیت فدراسیون فوتبال افغانستان قرار دارد. این فدراسیون مسئولیت اداره کردن رشتۀ ورزشی فوتبال در کشور را به عهده دارد که در سال 1327 به عضویت فیفا درآمده است.

فدراسیون فوتبال افغانستان یک سازمان غیردولتی است که فعالیت های خود را از سال 1300 هجری خورشیدی بدین سو آغاز نموده است. این فدراسیون یک نهاد غیرانتفاعی می باشد و خواهان ایجاد فضایی است تا در آن علاقمندان فوتبال بتوانند به جامعهٔ وسیع فوتبالی بپیوندند و بخشی از آن باشند. این فدراسیون انواع فوتبال را از طریق تورنمنت ها، لیگ ها، جام ها و کورس های آموزشی مختلف در افغانستان سازماندهی می کند. فدراسیون فوتبال افغانستان از طرف فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به رسمیت شناخته شده و کارمندان آن از لحاظ مسلکی مورد تایید فیفا و فدراسیون فوتبال افغانستان هستند.

 

دربارۀ موبی گروپ

موبی گروپ یک شرکت پیشتاز رسانه یی است که چندین شبکه تلویزیونی ارتباطی زیرمجموعه آن می باشد. موبی گروپ در سطح آسیای جنوبی، آسیای میانه و خاورمیانه و آفریقا در 17 شاخه گوناگون از قبیل شبکه های تلویزیونی، شبکه های دیجیتلی، تولید برنامه، رادیو، ورزش و ارتباطات استراتیژیک در 7 بازار مختلف فعالیت می کند. به خاطر فعالیت ها و شهرت بسزای موبی گروپ، این شرکت توانسته است چندین جایزه مشهور جهانی همچون فستیوال فلم سادنس، گزارشگران بدون مرز، بنیاد فرانسه و جایزه درامه بین المللی سیول را از آن خود کند.