×
اشتراک در خبرنامه با خانه پوری فورم ذیل، جدیدترین خبرها را دریافت نمایید
 
 
شرکت مخابراتی روشن ۱۵ سال همبستگی و تعهد اش را برای پیشرفت افغانستان تجلیل کرد

شرکت مخابراتی روشن ۱۵ سال همبستگی و تعهد اش را برای پیشرفت افغانستان تجلیل کرد

۱۴ اسد، سال ۱۳۹۷- (کابل، افغانستان) روشن، کمپنی مخابراتی پیشتاز کشور، طی یک مراسم خاص در کابل از ۱۵ سال تعهد و همبستگی خود به افغانستان تجلیل به عمل آورد.

 

شرکت مخابراتی روشن در ماه جدی سال ۱۳۸۱ جواز کاری اش را بدست آورد و در ماه سرطان سال ۱۳۸۲ به ارایه خدمات مخابراتی در افغانستان آغاز کرد. در آن زمان، تنها تقریبا صدهزار تن در افغانستان به خدمات مخابراتی در کشور دسترسی داشتند؛اما امروز شرکت مخابراتی روشن به بیشتر از ۶ میلیون تن در ۳۴ ولایت افغانستان خدمات مخابراتی ارایه می کند.

 

نام تجارتی (برند) روشن نماینگر پیشرفت افغانستان می باشد. نام تجارتی روشن در لسان های محلی افغانستان به معنای روشنایی و امید بوده و توسط افغان ها انتخاب گردید است. شعار روشن "نزدیک شدن" به معنای پیوند دادن افغان ها از اقشار و اقوام مختلف بوده و حاکی از تقویت روابط میان آنها می باشد.

 

کریم خواجه ،رییس اجراییوی شرکت روشن، بیان داشت : " ۱۵ سال قبل ما با یک تعهد استوار و عمیق به افغانستان آمدیم تا با استفاده از تکنالوژی، سرمایه گذاری، ایجاد شغل و ارایه بهترین خدمات مخابراتی با بهترین کیفیت زندگی  مردم افغانستان را بهتر و بهبود ببخشیم."

 

وی افزود:"  ساختار و زیربنای مخابراتی در افغانستان در طی ۱۵ سال گذشته رشد چشمگیری داشته است. شرکت مخابراتی روشن در حال حاضر برای آغاز و پیشبرد عصر جدید دیجیتالی و وصل کردن افغان ها از طریق انترنت فعالیت داشته و متمرکز می باشد. ما به ملت و دولت افغانستان متعهد هستیم و همیشه تلاش می ورزیم تا با همکاری نزدیک با دولت افغانستان و استفاده از تکنالوژی نوین ارایه خدمات عامه را بهتر ساخته و بهبود ببخشیم."

 

شرکت مخابراتی روشن به عنوان یک سرمایه گذار پیشتاز تا حال بیشتر از ۷۰۰ میلیون دالر را در بخش رشد ساختار مخابراتی و توسعه تکنالوژی در افغانستان سرمایه گذاری نموده است و بیشتر از ۳۵ هزار شغل را به شکل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده است.

 

شرکت مخابراتی روشن همیشه با استفاده از تکنالوژی و شبکه مخابراتی قوی خود برای حمایت از دولت و مردم افغانستان پیشگام بوده است. این حمایت ها شامل راه اندازی اولین خدمات پولی از طریق موبایل ( ام- پیسه) می باشد که در افزایش شفافیت و مشارکت مالی در افغانستان کمک کرده است. همچنان، شرکت مخابراتی روشن تکنالوژی تداوی از راه دور یا تلی میدیسن (Telemedicine) را برای اولین بار در افغانستان در سال ۱۳۸۶  به راه انداخت. از طریق این تکنالوژی، شفاخانه ها در ولایات بدخشان، بامیان و قندهار به انستیتیوت طبی فرانسه برای صحت طفل و مادر (شفاخانه ی فرانسوی ها) در کابل که یکی از مدرن ترین مراکز صحی در کشور می باشد، وصل گردیده است.

از آغاز تاسیس تکنالوژی تلی میدیسن تا به حال تقریبا ۳۰ هزاز بیمار در سراسر افغانستان از این طریق تداوی شده اند.

 

شرکت مخابراتی روشن از زمان آغاز فعالیت های خود در سال ۱۳۸۲  تا اکنون، یکی از شرکت های پیشتاز در بخش ارایه خدمات اجتماعی از طریق بخش مسوولیت های اجتماعی خویش ( جامعه روشن) در کشور می باشد.

در طول ۱۵ سال گذشته، روشن ۱۱  باب مکتب، ۳۰ مرکز آموزشی از طریق انترنت، ۲۴۴ حلقه چاه آب آشامیدنی، ۵۴ میدان تفریحی  و بیشتر از ده ها پروژه اجتماعی دیگر را تطبیق و به بهره برداری سپرده است.

 

شرکت مخابراتی روشن همچنان یک نام شناخته شده در رشد ورزش فوتبال و آوردن این بازی به خانه های میلیون ها تن از افغان ها در سراسر کشور از طریق لیگ برتر افغانستان می باشد.

 

بنابرهمین فعالیت های ابتکارانه، مجله جهانی فورچون"Fortune Magazine" در سال ۲۰۱۵ شرکت مخابراتی روشن را به عنوان یکی از"۵۱ شرکت برتری که دنیا را تغییر میدهد" معرفی کرد. همچنان این مجله جهانی شرکت مخابراتی روشن را برای اینکه استفاده از تکنالوژی جدید را منحیث راهبرد اساسی تجارتی اش در حل مشکلات اجتماعی قرار داده است،  دراین لست جهانی شامل ساخت. این یک افتخار بزرگ و ارزشمند برای سکتور خصوصی افغانستان است.