×
اشتراک در خبرنامه با خانه پوری فورم ذیل، جدیدترین خبرها را دریافت نمایید
 
 
مشارکت شرکت مخابراتی روشن با فیسبوک برای بهبود دسترسی کاربران این شبکه اجتماعی در افغانستان

۸ قوس، ۱۳۹۶ (کابل، افغانستان) – روشن، شرکت مخابراتی پیشتاز افغانستان، توافقنامهء همکاری با کمپنی فیسبوک را برای قرار دادن سرور های (Servers)فیسبوک در مراکز دیتا ((Data Centers روشن در کشور امضأ نمود. بنابر این توافقنامه، مشتریان روشن در سراسر افغانستان میتوانند محتویات شبکه اجتماعی فیسبوک را با کیفیت بالاتر و سرعت بیشتر در دسترس داشته باشند.

فیسبوک علاقمندان زیادی در افغانستان دارد. به اساس آمار ارائه شده تقریباْ ۶ میلیون کاربر فیسبوک در افغانستان وجود دارد. صفحه فیسبوک رسمی شرکت مخابراتی روشن @RoshanConnects که بیشترین تعقیب کننده یا Likes را در سکتور خصوصی افغانستان دارد یکی از سریعترین صفحات اجتماعی در حال رشد است و بیشتر از 1.3 میلیون نفر این صفحه را تعقیب مینمایند.

الطاف لدک، معاون رئیس اجرائیوی شرکت مخابراتی روشن، اظهار داشت: " فقط چند سال پیش، دسترسی به صفحات شبکه های اجتماعی خیلی دور به نظر میرسید. ولی امروز دسترسی به صفحات اجتماعی در حال رشد بوده و شرکت مخابراتی روشن به این متعهد است تا مشتریانش بتوانند به شبکه های اجتماعی با کیفیت بالاتر دسترسی داشته باشند." آقای الطاف لدک افزود: " شرکت مخابراتی روشن همیشه رهبریت استفاده از تکنالوژی نوین را در دست داشته است. روشن عملاً از فیسبوک برای تماس با مشتریان خود استفاده نموده و معلومات مهم را با آنها از این طریق شریک میسازد. امضای موافقتنامه امروزی بیانگر انقلاب دیجیتلی منحیث یک واقعیت اصلی در افغانستان میباشد."

روشن از آغاز فعالیت هایش از سال ۱۳۸۲ بدینسو، همواره کوشش نموده تا با نهاد های بین المللی تکنالوژی مشارکت نموده و استندرد های بین المللی را با راه های حل مبتکرانه جهت بهبودی زندگی مردم افغانستان از طریق شبکه مخابراتی اش ایجاد نماید.

به اساس همین تلاش ها، مجله بین المللی فورچون (Fortune Magazine) در سال ۲۰۱۵ روشن را در فهرست "۵۱ کمپنی که جهان را تغییر میدهد" قرار داد. همچنان در سال ۲۰۱۵ مجله بین المللی فاست (Fast Magazine) شرکت مخابراتی روشن را در ردیف "۱۰ شرکت مبتکر در بخش خدمات اجتماعی از طریق تکنالوژی" قرار داد.