×
اشتراک در خبرنامه با خانه پوری فورم ذیل، جدیدترین خبرها را دریافت نمایید
 
 
شرکت مخابراتی روشن محتویات ویکیپیدیا را به طور رایگان به دسترس مشتریان اش قرار میدهد

۱۶/ میزان / ۱۳۹۶ ( کابل، افغانستان) روشن، کمپنی مخابراتی پیشتاز افغانستان، امروز اعلام کرد که دسترسی رایگان به ویکیپیدیا را با مشارکت بنیاد ویکیمدیا به تمام مشتریان اش در سراسر افغانستان ارایه مینماید.

 

 از طریق این مشارکت  بی سابقه در افغانستان، تمام مشتریان روشن می توانند در طول یک سال  به محتویات ویکیپیدیا به طور رایگان از طریق موبایل شان دسترسی داشته و معلومات مورد نیاز شانرا بدست آورند.

 

الطاف لدک معاون رییس اجراییوی شرکت روشن بیان داشت :" ما در شرکت مخابراتی روشن افتخار داریم که همیشه سعی و تلاش ورزیده ایم تا دسترسی به معلومات را از طریق شبکه مخابراتی ما که ۳۴ ولایت افغانستان را تحت پوشش قرار داده است، بیشتر سازیم." وی افزود: " مشارکت روشن با بنیاد ویکیمیدیا میزان دسترسی به معلومات و دانش را گسترش میدهد، مخصوصاً برای جوانان افغان که تقریباً دو بر سوم نفوس افغانستان را تشکیل میدهند."

 

راوی شنکر ایاکانو، مسوؤل ساحوی مشارکت های راهبردی بنیاد ویکیمدیا  در آسیا و اروپای شرقی، اظهار نمود: "ماموریت ویکیمدیا اینست که هرانسان در هر نقطه جهان بتواند بصورت آزادانه دانش خود را با دیگران شریک سازد." همچنان وی افزود: "ما خوشحالیم که با راه اندازی این خدمات رایگان توسط روشن، حالا میلیونها تن در افغانستان به ویکیپیدیا وپروژه های مشابه آن بدون پرداخت هزینه دسترسی دارند و این همچنان آنها را قادر میسازد تا درازدیاد محتویات ویکیپیدیا سهم بگیرند."

 

بنیاد ویکیمیدیا یکی از بزرگترین سازمان های غیرانتفاعی جهان است که محتویات و معلومات علمی را به چندین زبان بصورت آنلاین ارایه مینماید. مشارکت با این نهاد، وصل نمودن اقوام مختلف افغانستان از طریق خدمات مخابراتی با یکدیگر با کمترین هزینه و دسترسی به معلومات علمی دیدگاه اساسی روشن را تشکیل میدهد.

 

از آغاز فعالیت هایش از سال ۱۳۸۲ بدینسو، شرکت مخابراتی روشن با ایجاد مشارکت با کمپنی های مشهور تکنالوژی جهان و سازمان های بین المللی، تکنالوژی نوین را برای بهبود و توانمند سازی نسل جوان افغانستان وایجاد تغییر مثبت فراهم کرده است.

 

 بنابرهمین فعالیت ها، مجله جهانی فورچون"Fortune Magazine" در سال ۲۰۱۵ شرکت مخابراتی روشن را به عنوان یکی از"۵۱ شرکت برتری که دنیا را تغییر میدهد" معرفی کرد. همچنان این مجله جهانی شرکت مخابراتی روشن را برای اینکه استفاده از تکنالوژی جدید را منحیث راهبرد اساسی تجارتی اش در حل مشکلات اجتماعی قرار داده است،  دراین لیست جهانی شامل ساخت.

 

دربارۀ روشن:

 

روشن (شرکت انکشاف مخابرات افغانستان) با بیشتر از شش ونیم میلیون مشترک فعال و شبکه ای که بیشتر از ۲۸۷ ولسوالی و شهر را در۳۴ ولایت افغانستان تحت پوشش قرار داده عرضه کنندۀ پیشتاز خدمات مخابراتی در افغانستان میباشد.

 

روشن داستان واقعی کامیابیهای افغانستان بوده که منحیث کتلست برای رشد اقتصادی خدمات خود را عرضه مینماید و در انکشاف دراز مدت کشور فعالانه سهم میگیرد. از آغاز فعالیتهای تجارتی اش درسال ۱۳۸۲ بدینطرف، روشن بیشتر از ۷۰۰ میلیون دالر در افغانستان سرمایه گذاری نموده است و یگانه سرمایگذارو مالیه دهندۀ بزرگ در کشور است که تقریباً در شش فیصد کل عواید داخلی حکومت افغانستان سهم گرفته است. روشن بطور مستقیم تقریباٌ ۷۰۰ کارمند را استخدام نموده که ۱۷ فیصد آنان خانمها اند، و بطور غیر مستقیم به بیش از ۳۵۰۰۰ تن دیگر زمینۀ کار را مساعد ساخته است.

 

 روشن عمیقاً در بازسازی و انکشاف افغانستان متعهد است. هزینۀ آقا خان برای انکشاف اقتصادی (AKFED)، بخشی از شبکۀ انکشافی آقا خان (AKDN) را تشکیل میدهد، یکی از سهمداران عمدۀ روشن میباشد و تشبثات خصوصی را ارتقا میبخشد و زیربناهای سالم اقتصادی را در جهان رو به انکشاف بوجود میآورد. روشن همچنین قسماً متعلق به موناکو تیلیکام انترنیشنل (MTI) و تیلیا میباشد. روشن تخصص بین المللی را وارد کشور نموده و متعهد به  بالاترین معیارهای کیفیت خدمات مخابراتی برای مردم افغانستان است.

 

برای معلومات بیشتر در بارۀ روشن به www.roshan.af یا www.facebook.com/RoshanConnects مراجعه نمایید. شما همچنان میتوانید ما را در  تویتر و یا انستگرام از آدرس @roshanconnects تعقیب نمایید.

 

در باره بنیاد ویکیمیدیا

 

ویکیمیدیا یک نهاد غیرغیراتفاعی بوده که ویکیپیدیا و پروژه های مشابه آنرا به پیش میبرد. ویکیپیدیا بزرگترین منبع رایگان دانش میباشد که حاوی بیشتر از ۴۵ میلیون مقاله  در ۳۰۰ لسان است. بیشتر از ۲۰۰۰۰۰ نفر هر ماه صفحه ویکیپیدیا و پروژه های دیگر ویکیمیدیا را ویرایش داده که در نتیجه معلومات عمومی و دانش را بهتر میسازد. بیشتر از یک میلیارد نفر ماهانه از طریق تلیفون و کمپیوتر برای جمع آوری معلومات از صفحه ویکیپیدیا دیدن مینمایند. ازینرو صفحه انترنتی ویکیپیدیا یکی از مشهورترین ویب سایت در جهان شمرده میشود. مقر بنیاد ویکیمیدیا در شهر سنفرنسیسکو، ایالت کالیفورنیا بوده و منحیث سازمان غیرانتفاعی به اساس قانون 501 (c)  (3) ثبت و راجستر میباشد. حمایت مالی بنیاد ویکیمیدیا از طریق سازمانهای خیریه و اعانه صورت میگیرد.